«Я-мама!» передала міністру пропозиції щодо реформування освіти в школах

Відповідь Міністерства освіти та науки України на звернення батьків Житомира.

Нововведення останніх років в освітній галузі, спрямовані на те, щоб відбити бажання дитини навчатися. Саме тому ГО "Я-мама!" минулого місяця з ініціативи батьків Житомира звернулася до Президента та Міністра освіти і науки України з пропозиціями щодо реформування освіти в школах та підготовчих групах в дитячих садочках.

А саме:
  • - повернути систему навчання з семи років в школах та підготовчі групи в дитячі садки;
  • - поставити питання про спрощення шкільної програми та зменшення кількості уроків в початковій школі;
  • - складаючи програму, взяти до уваги зменшення необхідності носити на уроки всі підручники;
  • - заборонити відповідним наказом вимагати від батьків обов’язкове придбання додаткових друкованих зошитів;
  • - в терміновому порядку зробити аудит приміщень шкіл та дошкільних закладів, які використовуються не за призначенням, повернути їх громаді, надати матеріальну допомогу на відновлення груп та класів;
  • - розробити законодавчу базу для стимулювання створення приватних навчальних закладів, як альтернативу державним.

Днями надійшла відповідь від директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти та науки України Ю.І.Кононенко, у якій зазначається, що згідно Закону України «Про дошкільну освіту» та Державного стандарту початкової загальної освіти:

Діти, яким станом на 1 вересня поточного року виповнюється 6 років, мають право за бажанням батьків перебувати в дошкільних навчальних закладах до 7 років.

Навчальні програми для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів були створені творчими колективами, до яких увійшли провідні вчені, вчителі-практики та психологи і наразі поступово впроваджуються у навчальний процес.

Тематика факультативних курсів в жодному разі не може бути нав’язана батькам і формується відповідно до їх побажань.

Тривалість уроків у загальноосвітніх навчальних закладах у перших класах не повинна перевищувати 35 хвилин.

Робочий тиждень передбачає для учнів першого класу протягом навчального року додатковий розвантажувальний день – четвер, у розклад якого не вводяться предмети, що потребують значного розумового напруження (математика, мови).

У першому класі дається словесна характеристика знань, умінь та навичок учнів та не задаються домашні завдання.

У 2-4 класах обсяг домашніх завдань з усіх предметів має бути таким, щоб витрати часу на їх виконання не перевищували: у 2-му класі – 45 хвилин, у 3-му – 1 годину 10 хвилин, 4-му – 1 годину 30 хвилин.

Для початкової школи недопустимо пропонувати завдання на невідпрацьований матеріал, який не пояснювався на уроці, а також давати домашні завдання з написання рефератів.

Загальна вага підручників із розрахунку на один навчальний день у комплекті з шкільним приладдям, без ваги ранця чи портфелю, повинна не перевищувати для 1-2-го класу – 1,5-2,0 кг; 3-4-го – 2,0-2,3 кг.

Придбання зошитів з друкованою основою за кошти батьків може відбуватись виключно добровільно, з ініціативи та за бажанням не педагога, а самих батьків за наслідками обговорення та ухвалення рішення на батьківських зборах чи на засіданні батьківського комітету.

ГО «Я-мама!» і надалі відстоюватиме дотримання прав та інтересів дітей та їх батьків та слідкуватиме за дотриманням визначених стандартів у освітній галузі Житомира.

Прес-служба ГО «Я-мама!»

Источник: “http://zhzh.info/publ/9-1-0-6815”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя